Silkelemeli Tip Otomatik Filtre Pres

Basınçlı çamur susuzlaştırma (pressurized sludge drying) makinesi olan filtre pres pek çok endüstriyel kullanım imkanına sahiptir. Bunlardan biriside mermer arıtma sektöründe filtre pres kullanımıdır.

Mermer arıtma sistemi sektöründe kullanılan filtre pres proseste kullanılan yüksek miktardaki su yüzünden büyük önem arz etmektedir.

Yüksek su miktarının yanında prosesten kaynaklı oluşan atıksular ayrıca içeriğinde yüksek miktarlarda AKM içermektedir. Bu AKM giderimi ön çökeltme sistemleri ile sağlanıp sistemde oluşan çamur yükü filtre pres vasıtası ile giderilmektedir.

İşte silkelemeli filtre pres ekipmanı otomatik ve hızlı kek temizleme özelliği ile bu döngüde en önemli rolü oynamaktadır. Filtre pres üzerine monte edilen otomatik silkeleme sistemi ile makinenin dolduğu anlaşılmakta ve makine hızla boşaltılmaktadır.

Sistemden alınan çamur keki uygun bir ortamda depolandıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gösterilen düzenli depolama alanlarına boşaltılmaktadır.

Fabrikanın olduğu alana yakın çimento, tuğba, beton santrali gibi işletmelerin olması durumunda oluşan kek bu tip fabrikalara satılabilinmektedir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !